ЛЮДИ старшого покоління, які мешкають на Васильківщині, пам’ятають ті добрі (і не такі давні! – прим. авт) часи, коли місто тісно співпрацювало з районом. Представники промислових підприємств їздили під час посівної, у жнива, інші пори року в колгоспи та радгоспи допомагати у проведенні сільськогосподарських робіт. Тоді це називалося простим і звичайним словом «шефство». Важко сказати, хто від цього мав більшу користь – городяни чи селяни, але те , що це дуже їх здружувало, піднімало моральний дух , – факт незаперечний. Багато хто навіть досі підтримує з тих давніх добрих часів не тільки дружні, а й кумівські стосунки, їздить з міста в село (чи навпаки) в гості, на храм.
На жаль, часи змінилися. Сююз «серпа і молота», на ділі, як і сам афоризм узагалі, розпався. Перестали їздити до селян городяни, щоб підсобити у гарячу пору, а ті, в свою чергу, не влаштовують у місті масових ярмарків по продажу м’яса і сала, круп і соковитих груш та яблук, цукру і запашних медів тощо.
І ось, хвалити Бога, здається, крига скресає. Васильківська районна державна адміністрація та Васильківська міська рада вирішили повернути добрі традиції. Найбільш пам’ятними і наймасовішими стали спільно проведені свята: 65-річчя утворення Васильківського району, День Конституції України, День незалежності України, День міста Василькова, Гордість Васильківщини-2010». Обидві влади навіть започаткували присвоювати кращим з кращих звання «Почесний громадянин Васильківщини». Ці заходи проводились, так би мовити, без протоколів, при добрій згоді сторін.
А 7 лютого 2011 року голова Васильківської райдержадміністрації В.І.САБАДАШ та Васильківський міський голова С.Г.ІВАЩЕНКО підписали Угоду про співпрацю між Васильківською районною державною адміністрацією та Васильківським міськвиконкомом щодо виробництва та постачання сільськогосподарської продукції і продовольчих товарів: Ця Угода укладена на підставі Законів України «Про місцеві державні адміністрації» та «Про місцеве самоврядування в Україні». Принцип співробітництва полягає у суттєвому розширенні поставок сільськогосподарської продукції місту Василькову і промислової – селам і селищах району. Все це буде здійснюватись на основі конкретних угод між суб’єктами господарської діяльності незалежно від їх підпорядкованості та форм власності й господарювання. Важливими є пункти Угоди про надання сільськогосподарським виробникам технічної допомоги з обробітку землі, посівів та збирання зернових і зернобобових культур, сприяння їм у наповненні споживчого ринку міста сільгосппродукцією, залучення до участі в міських та районних ярмарках.
Не залишаються поза увагою районного та міського керівництва і питання відродження та розвитку культурно-мистецьких зв’язків, обмін досвідом у галузях освіти, медицини, спорту, туризму тощо.
Одне слово, місто і район знову стають близькими у співпраці, стремлінні зробити Васильківщину багатою, квітучою, з розвиненою інфраструктурою, добрими стосунками поміж людей. Як ото у мудрослів’ї сказано про друзів з двома серцями, але однією душею. Дай, Боже, душі Васильківщини міцніти і молодіти !
Л. ДИПТАН.