Мешканців евакуйованої в 1986 році При’пяті нині можна зустріти в різних регіонах України.
Що робити, аби зменшити радіаційний вплив на організм та як діяти у разі масової евакуації, багато хто з цих людей знає не за чутками. У зв’язку з аварією на атомній станції «Фокусіма» японський уряд направляє своїх представників, аби вивчити та перейняти досвід українців, які потерпіли від наслідків чорнобильської катастрофи та мешкали на забруднених територіях.
З цією метою, для підготовки відповідних матеріалів, Іванківський район відвідала кореспондентка Московського бюро загальнонаціональної японської щоденної газети «Асахі» Хосії Макі. Найбільше цікавило журналістку умови життя людей, які мешкають на радіоактивно забрудненій території протягом 25-ти років. Також журналістка відвідала Іванківську центральну районну лікарню, державний заклад «Іванківська внекатегорійна районна санітарно-епідеміологічна станція» та поспілкувалася з жителями села Ладижичі. Цей населений пункт був побудований для переселенців з Чорнобильського району протягом двох місяців після аварії на атомній електростанції.
В Іванківській районній державній адміністрації Макі Хосії цікавилася досвідом роботи щодо радіаційного контролю, проведенням попереджувальних заходів та інформуванням населення. Зважаючи на ситуацію в Японії, журналістка також вивчала питання впливу чорнобильської катастрофи на енергопостачання.