Відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім'ї», особа, яка постраждала від насильства в сім’ї, може звернутися до:
- відповідних підрозділів органів внутрішніх справ - дільничних інспекторів міліції, а якщо це стосується дитини, то до кримінальної міліції у справах дітей;
- відділу у справах сім’ї та молоді;
- центрів соціально-психологічної допомоги;
- центрів медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї;
- неурядових організацій, які працюють у сфері запобігання насильству в сім’ї.
Чинним законодавством передбачено спеціальні заходи з попередження насильства в сім’ї, а саме:
- офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім'ї;
- взяття на профілактичний облік та зняття з профілактичного обліку членів сім'ї, які вчинили насильство в сім'ї;
- захисний припис;
- стягнення коштів на утримання жертв насильства в сім'ї у спеціалізованих установах для жертв насильства в сім'ї.
Якщо Ви зазнали насильства в сім’ї Вам необхідно викликати дільничного інспектора (при цьому обов’язково має бути складено протокол про факт насильства в сім’ї). Дільничний інспектор виносить постанову (направлення) про призначення експертизи. Особа, що зазнала насильства з направленням і документом, який посвідчує особу (паспорт), звертається до установи, яка проводить судово-медичну експертизу. За результатами експертизи видається експертний висновок (надсилається органу, який видав направлення на її проведення). Якщо направлення про призначення експертизи немає Ви можете самостійно звернутися за призначенням судово-медичної експертизи. Якщо ви звернулися за медичною допомогою обов’язково розкажіть лікарю яким чином з’явилися ушкодження. Вказаний факт має бути зафіксовано в медичній картці.
Отримання внаслідок насильства в сім’ї тілесних ушкоджень є підставою для порушення кримінальної справи та притягнення особи, яка вчинила насильство, до кримінальної відповідальності.
За матеріалами :Васильківське міськрайонне управління юстиції Київської облас