На Київщині зростає злочинність серед неповнолітніх. Про це повідомив заступник начальника ГУ МВС України у Київській області Юрій Спаський на прес-конференції за участю голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка, де були оприлюднені результати впровадження першого етапу пілотного проекту Комплексної програми профілактики зловживання алкоголем, наркотичними засобами та іншими психотропними речовинами серед дітей, підлітків та молоді та розпочато її другий етап, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
"За шість місяців нинішнього року неповнолітніми скоєно 360 злочинів, з яких 186 - тяжкі або особливо тяжкі. Тобто, щодень на території Київської області скоюється два злочини, в яких беруть участь неповнолітні. Це вражаюча цифра", - сказав Ю.Спаський.
Зокрема, за його словами, свідченням невтішних тенденцій є
Васильківський район: якщо торік підлітками тут було скоєно 8 злочинів, то цьогоріч - уже 15.
На його думку, значення започаткованої обласною владою програми "Київщина - територія здорового способу життя" важко переоцінити, оскільки основний акцент у ній робиться на профілактиці зловживання алкоголем, наркотичними засобами та іншими психотропними речовинами серед дітей, підлітків та молоді.
"Це не лише завдання правоохоронних органів, а й громадських організацій, медиків, вчителів, батьків, учнівської молоді", - переконаний Ю.Спаський.
Як зазначила в розмові з кореспондентом УКРІНФОРМу координатор Програми Ірина Кравченко, доволі показовими стали результати нещодавно проведеного
на Васильківщині анонімного опитування серед дітей 14-16 років та їхніх батьків, згідно з якими майже 100% респондентів вживають слабоалкогольні напої та пиво, 30% - хоча б раз пробували наркотичні засоби ("травичку" або пігулки) і майже 10% - періодично вживають або вже мають сформовану залежність.
При цьому, як наголошували учасники прес-конференції, за офіційними даними медиків, у Васильківському районі немає поширення наркоманії серед підлітків.
І.Кравченко також зазначила, що Комплексна програма, яка впроваджується на Київщині за підтримки облдержадміністрації Всеукраїнською благодійною організацією "За право на життя", передбачає три етапи: "За тверезу молодь", "Батьки та залежність" і "Територія, вільна від наркотиків".
Наталія Андрусенко, КИЇВ. 7 липня 2011 року.