У Васильківському гарнізоні відбувся навчально-методичний збір СНД
У Васильківському гарнізоні відбувся навчально-методичний збір СНД
21:38
На Київщині в рамках засідання Координаційного комітету з питань протиповітряної оборони при Раді міністрів оборони держав-учасниць СНД відбувся навчально-методичний збір
14 квітня, в рамках засідання Координаційного комітету з питань протиповітряної оборони при Раді міністрів оборони держав-учасниць СНД на базі військових частин Повітряних Сил ЗС України, що дислокуються у Василькові на Київщині, відбувся навчально-методичний збір.
У Васильківському гарнізоні головнокомандувачі та командувачі військово-повітряних сил і військ протиповітряної оборони збройних сил семи країн СНД ознайомилися із програмою та системою підготовки офіцерів, які залучаються до бойового чергування в системі протиповітряної оборони України у Навчально-тренувальному центрі 38-го Об’єднаного навчального центру Повітряних Сил Збройних Сил України та мали змогу порівняти її із своїми.
Начальник навчально-тренувального центру полковник Тарас Венгер під час ознайомчої екскурсії розповів про військову частину, її історію та призначення. Офіцер наголосив на тому, що гості знаходяться в унікальній військовій частині.
– Це єдиний навчально-тренувальний Центр в Повітряних Силах Збройних Сил України, де проводиться контроль рівня готовності проведення злагодженості бойових обслуг і підрозділів зенітних ракетних та радіотехнічних військ, штурманів пунктів наведення авіації, фахівців розвідки, зв’язку та радіоелектронної боротьби, а також для забезпечення і проведення комплексного тренування бойових обслуг командних пунктів різних рівнів. Окрім того, офіцери центру самостійно займаються над удосконаленням програмно-апаратного забезпечення тренажерно-імітаційних комплексів, – повідомив полковник Тарас Венгер.
Гості також ознайомилися з методикою підготовки бойових розрахунків пунктів управління авіації, частин зенітних ракетних і радіотехнічних військ, військових частин РЕБ та пунктів наведення авіації у 96-й Київській зенітній ракетній бригаді Повітряного командування "Центр”, особливостями організації і несення бойового чергування з протиповітряної оборони в бригаді тактичної авіації Повітряного командування "Центр”.
Зокрема, вони побували на командно-диспетчерському пункті керівництва польотами обладнаного вітчизняними автоматизованими системами управління авіації і протиповітряної оборони. Також учасникам збору було продемонстровано можливості новітнього вітчизняного авіаційного тренажеру літака МіГ-29 (КТС-21У).
Загалом враження у гостей склалися позитивні. Офіцери Російської Федерації розповіли, що практика навчальної підготовки пілотів на таких тренажерах виправдовує себе з економічної точки зору. Щодо українського тренажера літака, вони відзначили, що це досить пристойний тренажер, який максимально наближує військового пілота до реальної ситуації.
Цими заходами засідання Координаційного комітету з питань протиповітряної оборони при Раді міністрів оборони держав-учасниць СНД та навчально-методичний збір завершилися.