В Україні з'являться юристи, здатні захищати права пацієнтів і лікарів
В Україні з'являться юристи, здатні захищати права пацієнтів і лікарів
16:12
Незабаром в Україні з’являться висококваліфіковані юристи, здатні захищати права як пацієнтів, так і лікарів. З цією метою Міністерство охорони здоров’я України запропонувало реалізувати проект «Створення концепції розвитку галузі медичного права в Україні».
До таких кроків чиновників спонукали кілька чинників: брак фахівців, які можуть надати кваліфіковану правову допомогу в спірних питаннях медичної сфери, незахищеність лікарів та пацієнтів у судах перед недосконалим законодавством та низький рівень медичного права як такого.
МОЗ України спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту розробили та оприлюднили для офіційного обговорення проекти типових навчальних програм з дисципліни «Медичне право України» в навчальних курсах правників, які здобувають освітньо-кваліфікаційні рівні «магістра» та «спеціаліста» у вітчизняних юридичних вузах III-IV рівня акредитації. Передбачається, що згадана дисципліна вивчатиметься студентами п’ятого курсу протягом семестру.
Планом навчального процесу для вивчення курсу медичного права відведено 54 години навчальних занять. З них на лекції передбачено 20 годин, на практичні заняття – 12 годин на групу, на самостійну роботу – 22 години. Формою семестрового контролю є залік. Дисципліна вивчатиметься з застосуванням кредитно-модульної системи (КМС) і складатиметься з двох змістовних модулів.
Викладання курсу проводитиметься у вигляді лекцій і практичних занять з використанням інтерактивних методик. З найбільш важливих тем курсу планується проводити семінарські заняття, на яких можуть використовуватись різні форми та методи контролю знань студентів: доповіді, експрес-опитування, вільна дискусія тощо. Рівень знань, підготовленості, ерудиції, активності студентів на семінарах оцінюватиметься викладачем самостійно. Окрім того, передбачена самостійна робота студента над теоретичним матеріалом.
Аудиторний курс об’єднує найважливішу тематику дисципліни, передбачає закріплення теоретичних знань і відпрацювання практичних навичок на семінарських заняттях. На самостійне вивчення у позааудиторний час плануються теми, не охоплені навчальним процесом, але які передбачені робочою програмою і мають істотне значення для підготовки фахівця.