02 листопада 2010 року Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді О.В.Пироженка
при секретарі - О.А.Хоменко,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Василькові цивільну справу за позовом Житлово-комунального комбінату військового містечка № 11 до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за водопостачання водовідведення, обслуговування будинку та при будинкової території,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом мотивуючи свої вимоги тим, що житлово-комунальний комбінат військового містечка № 11 (надалі Комбінат) м.Василькова надає послуги громадянам з водопостачання, водовідведення та утримання будинку та прибудинкової території (експлуатаційні витрати).
Несплата громадянами експлуатаційних витрат, витрат пов’язаних з водопостачанням та водовідведенням та обслуговування будинку та прибудинкової території підриває економічну діяльність Комбіната.
В даній 2/3 частині квартири зареєстровані та проживають члени сім’ї відповідача-1: - ОСОБА_2 (відповідач -2), та ОСОБА_3 (відповідач-3).
Таким чином відповідачі, які проживають за адресою: АДРЕСА_1, не сплачують за водопостачання, водовідведення, утримання будинку та прибудинкової території, на попередження не реагують, внаслідок чого за ними станом на 01.07.2010 року утворилась дебіторська заборгованість на суму 8 763,16 грн..
У відповідності до ст.ст. 67,68 ЖК України, ст.17 Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинкових територій, відповідачі зобов’язані у встановлений строк оплачувати квартирну плату і плату за комунальні послуги.
Виходячи з вищевикладеного позивач вирішив звернутися до суду з даним позовом, яким просить стягнути з відповідачів вказану заборгованість.
Представник позивача в судовому засіданні змінив позовні вимоги. Зазначив про те, що відповідачі частково сплатили заборгованість за надані житлово-комунальні послуги і станом на 01.11.2010 року загальна сума заборгованості складає 5 236,16 грн. Також в зв’язку з тим, що для належного повідомлення відповідачів про день, час та місце розгляду справи, він змушений був за кошти підприємства надавати об’яву в газету «Київська правда», за що загалом сплатив 350 грн., просить також стягнути з відповідачів у солідарному порядку вказану вище суму. Разом з тим просить стягнути з відповідачів понесені по справі судові витрати.
Відповідачі, будучи належним чином повідомленими про день, час та місце розгляду справи, в судове засідання повторно не з’явились. Про причини неявки не повідомили.
Представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи та постановлення по ній заочного рішення.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові матеріли справи, суд приходить до висновку про задоволення позову, як такого, що доведений доказами: копією статуту ЖКК військового містечка № 11, копіями рішень про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, розрахунком заборгованості, довідкою форми № 3.
Відповідно до вимог ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу і має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Згідно ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини інші юридичні факти.
Оскільки відповідач не виконує своїх обов’язків, передбачених ст.ст. 509, 525, 526 ЦК України по оплаті за надання житлово-комунальних послуг, тому інтересам позивача заподіяно матеріальну шкоду, що підлягає відшкодуванню.
Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача слід стягнути витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 гривень та державного мита – 51 гривень.
А тому, на підставі викладеного, керуючись ст.ст. 64,66-68 ЖК України, ст.541,ст.543 Цивільного кодексу України, ст.ст.10, 60, 208, 209, 212-215, 224-228 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, та з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, на користь Житлово-комунального комбінату військового містечка № 11 заборгованості за водопостачання водовідведення, обслуговування будинку та при будинкової території в сумі 5 236,16 грн., судові витрати в сумі 51 грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, та 350 грн. витрат за подачу об’яви в газету, а всього стягнути 5 667,16 (п’ять тисяч шістсот шістдесят сім гривень 16 коп.) грн..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмово заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.