Юридична консультація Користуючись нашим сервісом, ви можете швидко отримати вичерпну відповідь на питання з галузі права. Ми консультуємо по питанням з цивільного, сімейного, адміністративного, трудового, житлового права; адміністративної відповідальності, загального законодавства (звернення громадян, захист прав споживачів)
Мы с женой хотели бы расширить кухню за счет ванной. Считается ли это перепланировкой, и куда обращаться, чтобы получить разрешение? Добавив запитання:
Текст відповіді: Перепланировкой считается перенос стен, увеличение санузла или комнаты за счет присоединения коридора или других помещений, полная замена несущей стены, объединения балкона или лоджии с квартирой (в кирпичных домах делать это нельзя вообще)….
Имела неосторожность прописать на своей жилплощади бомжа. Он оформлен как квартирант, то есть в браке со мной не состоит. Как мне его теперь выписать? Своей жилплощади у него нет. Добавив запитання:
Текст відповіді: Если вы только зарегистрировали бомжа на своей жилплощади, но фактически он там не поселялся, то вы можете поставить вопрос в суде о признании его утратившим право на проживание......
Мне уже более года неизвестно местонахождение двоюродного брата. Однажды он ушел в соседнее село и не вернулся. У него остался дом. Родственников, кроме меня нет. Я где-то слышал, что когда человек отсутствует длительное время, то его можно признать безвестно отсутствующим. Так ли это? И еще: кому перейдет имущество моего брата? Добавив запитання:
Текст відповіді: Действительно, действующее гражданское законодательство закрепляет в Гражданском кодексе Украины процедуру признания физического лица безвестно отсутствующим…..
Мы с мужем в браке, он прописал меня в квартире его матери, но в 1993-м году я выписалась. И через месяц муж, без моего ведома, приватизировал квартиру. Имею ли я сейчас право на долю квартиры. Добавив запитання:
Чи маю я право на якусь матеріальну допомогу як мати-одиначка,якщо моїй дитині трохи більше 6 років Добавив запитання: Наталя Мамчин
Текст відповіді: До 31 березня 2005 року допомогу на дітей одиноким матерям призначали в розмірі 10% прожиткового мінімуму для дитини відпо-відного віку, незалежно від одержання на неї інших видів допомог. А вже з першого квітня минулого року ця допомога надається в розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 10% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Розмір допомоги на дітей одиноким матерям обчислюється з такого значення прожиткового мінімуму: з 1 квітня 2005 року для дітей віком від 6 до 18 років – 460 гривень; з 1 жовтня 2005 року для дітей віком до 6 років – 376 гривень, а для дітей віком від 6 до 18 років – 468 гривень. Вам слід звернутися в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання для перевірки права на отримання допомоги з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Необхідно мати із собою такі документи: заява, довідка державного органу реєстрації актів цивільного стану про підстави внесення до книги реєстрації народжень відомостей про батька дитини, копія свідоцтва про народження дитини, довідка про проживання дитини з матір’ю, декларація та довідка про доходи. Допомога призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма документами.
Підскажіть та поясніть як слід діяти у моєму випадку. Розлучившись з дружиною у нас залишилась дочка віком 3 роки 3 місяці. Спершу, мені дозволяли відвідувати та виховувати дитину (напр. я міг взяти дитину додому, в парк, завезти до діда і т.д.). Через певний час я познайомився з дівчиною і у нас завязались серйозні стосунки. Через 6 місяців я запропонував дівчині переїхати до себе і разом жити (на даний момент проживаємо разом 9 місяцв). Коли про це дізналася колишня дружина, заборонила брати дитину до себе додому, а також тепер обмежує в спілкуванні з нею. З моєю дівчиною діло йде до весілля, мою дитину від першого шлюбу вона поважає і любить, негативно не впливає, на відміну від колишньої яка постійно лається в присутності дитини і по всякому ображає мене. Після моїх усних звернень до органу опіки та піклування мені розяснили що брати свою дитину додому коли там знаходиться моя дівчина (у майбутньому дружина) неможна. Якщо це дійсно так про що я сумніваюсь, тоді чи можна буде забирати дитину до себе після одруження з новою дівчиною. Чи можу я звернутись з позовною заявою "Про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільного спілкування з дитиною батьком, який проживає окремо від неї" напряму до суду не звердаючись більше в орган опіки який на мою думку знаходиться на стороні колишньої дружини?
Ваш сьогоднішній сімейний стан не має ніякого значення для спілкування з Вашою дитиною.
Рекомендую Вам в письмовому вигляді звернутись спочатку в органи опіки та піклування з заявою про усунення обмеження в вихованні та спілкуванні з Вашою дитиною, а також про визначення днів та годин перебування Вашої дитини з Вами. Також ви маєте право один раз на рік брати з собою дитину у відпустку. Заяву подаєте в довільній формі на ім'я керівника органу опіки та піклування за місцем проживання Вашої дитини в двох екземплярах, на одному з них Вам повинні поставити вхідний номер , дату прийняття заяви та штамп.
В разі письмової відмови, або взагалі неотримання будь-якої відповіді від органу опіки та піклування Ви маєте право звернутись до суду з тими ж самими вимогами, але я Вам рекомендую спочатку звернутись до юриста, щоб Вам кваліфіковано склали заяви, опираючись на відповідні статті Закону.